Корзина
Про що говорить колір гіпсокартону

Про що говорить колір гіпсокартону

Про що говорить колір гіпсокартону

Різновидів гіпсокартону досить багато, так як це найбільш затребуваний будівельний матеріал. Для того, щоб правильно його вибрати, потрібно визначити потрібний розмір, його технічні показники, функції та властивості.

При цьому потрібно особливу увагу звертати на колір гіпсокартону. Він показує особливості його застосування, властивості. Зверніть увагу, що колір не впливає на зовнішній вигляд облицювання. Це свого роду «маркування», яке показує його вид. Розглянемо основні кольори гіпсокартону.

Сірий колір

Найчастіше на будівельному ринку можна побачити сірий колір гіпсокартону - звичайні, стандартні гіпсокартонні листи, що мають найменування ГКЛ. Використовується для вирівнювання стін, створення перегородок для кімнат, в яких переважає нормальний рівень вологості, немає різких перепадів температури. Сірий гіпсокартон виготовляється з гіпсу і картону. Особливих добавок в його складі немає, випускається, найчастіше, товщиною 12,5 мм. Також відмінно підійде для облаштування стелі, з легкістю гнеться, відрізняється можливістю створити різні отвори. Це найдешевший вид гіпсокартонного листа.

Зелений

Якщо ви бачите що гіпсокартон зеленого коліру, це означає, що лист має підвищений рівень вологостійкості. Така плита має назву ГКЛВ. Його застосування поширюється в приміщеннях з вологістю повітря, який вище межі в 70%. Сірий гіпсокартон в таких випадках швидко зіпсується, всередині нього може утворюватися грибок. Зелений лист відмінно підійде для ванної кімнати, кухні, підвальних приміщень. Трохи дорожче звичайного типу, так як для його виготовлення обов'язково застосовуються водовідштовхувальні пропитки, додаються до складу гіпсу, а також при обробці картону.

Рожевий чи червоний лист

Світло-червоним або рожевим кольором забарвлюється плита, що має високий рівень стійкості до вогню. Рожевий лист має також назву ГКЛП. Він має досить велику вартість і підійде для облицювання камінних конструкцій, печей, вентиляційних систем, щитків електричного типу. Для створення рожевого застосовують матеріали для армування, вони розташовуються усередині гіпсу. Це і надає високий рівень вогнестійкості.

Більш темним відтінком червоного також позначається матеріал, який має властивості, які переважають у зеленого і рожевого листа. Тобто, це волого-вогнестійкий будматеріал. Він найчастіше застосовується в обробці виробничих приміщень, в облаштуванні якого потрібно забезпечити безпеку. Але він також застосовується для облицювання житлових приміщень. Це досить дорогий матеріал.